Kosárlabda

2024.05.07. 17:30

Bearanyozták az estét a diósgyőri kosaraslányok - folyamatosan frissül

Bajnok lett a diósgyőri női kosárlabdacsapat. DVTK Hun-Therm – Serco UNI Győr 66-56 (15-14, 24-18, 10-13, 17-11)

Valóra vált a csapat és a sokezer szurkoló álma

Fotó: Vajda János

19.40 A DVTK 66-56 arányban győzött így három nyert mérkőzéssel megszerezte a bajnoki címet. A mostani volt a 87. élvonalbeli magyar bajnokság. Keddig 17 csapat szerzett aranyérmet, de most új csapat iratkozott fel a győztesek közé, a DVTK Hun-Therm lett a 18.

19.25 Lelik lendülete ért duplát, majd Grigalauskyte jött, kétszer, de ezekre Goree válaszolgatott (55-49). Charles ziccerből volt eredményes, a játékrész közepén 8-cal ment a Diósgyőr (57-49). Ezután megint az amerikai talált be, a triplavonal mögül, utána Aho N. értékesített egy büntetőt, majd győri időkérésnél a hazai szurkolók hullámzásba kezdtek (61-51). Aztán a mezőny legjobbja, Aho N. egy hármassal emelte meg a hangulatot, és vitte közelebb az aranyhoz a Diósgyőrt. Az utolsó két percben felállva tapsolt a publikum, az utolsó másodpercekben pedig zúgott a ,,bajnokcsapat, bajnokcsapat”.

Úton a győzelem felé
Fotó: Mogyorósi Zsolt Pipó

19.00 Grigalauskyte dupláival indult a harmadik negyed, majd Anigwe trojkája után Jovanovic középtávolijával lett kerek a különbség (45-35). A Győr kapaszkodott, nem hagyta elmenni a Diósgyőrt (47-40), igaz, a játékrész közepén nem igazán ment a hazaiaknak, sok dobásuk maradt ki, és a csapatot csak a jobb lepattanózás tartotta előnyösebb helyzetben. Egy vendég pauzából a pályára visszatérve Dubei hintett hármast (47-43), aztán Aho N. jó büntetői után a gödörben lévő piros-fehérekkel szemben 4-re csökkentette hátrányát a Serco UNI Győr (49-45).

Pontokat ért

18.40 A második negyed elején a DVTK volt aktívabb (21-16). A 14. percben Aho N. a saját lepattanóját szedte össze vesztettnek tűnő helyzeten, majd Leliknek adott egy remek passzt, amit utóbbi hármasra váltott (24-18). Naná, hogy ez nagyon tetszett a publikumnak. És ez be is indította a hazai pontgyártás. Olyannyira, hogy miután Jovanovic duplája tízre alakította a különbséget, majd Aho N. a saját maga harmadik hármasát gyűrte a gyűrűbe, időt kért a Győr (33-20). Egy újabb diósgyőri gyors támadás után két vendég triplát láttunk (35-26), és mivel hazai oldalon nem pörgött mindenki Aho N. fordulatszámán, időt kért Völgyi Péter vezetőedző (37-29), a meccs félénél 7 pont volt a két csapat között (39-32).

Hatalmas a mérkőzés irama

18.10  Az ultra szektorban a fanatikusok fekete felsőben feszítettek, a lelátó többi részén piros-fehérbe öltözött drukkerek segítették a hazai csapatot szurkolásukkal. A meccs előtt egy parádés koreográfiát is összehoztak a nézők, miközben a ,,zászló lobog, zengenek a dobok, a szívünk értetek dobog” dalt énekelték, a hosszanti egyenesekben a drukkerek felállva piros-fehér zászlókat lengettek, a fekete pólósok pedig arany, ezüst és piros színű fényes papírokat emeltek a magasba. Aztán jött az ,,érted élek én, érted harcolok, csak a Diósgyőr, csak a Diósgyőr, érted meghalok” dal, majd az ,,amíg élek én, nem érdelek más, csak a Diósgyőr, csak Diósgyőr, csak Diósgyőr”.

Közben a pályán elkezdődött a meccs, a hazai csapat udvariasan megvárta a szurkolók előadását, és Aho N. csak ezt követően szerzett egy triplát, ami egy vendég büntetőre volt válasz (3-1). Az 5. perc elején a diósgyőri szempontból megnyugtató 8-3 állt az eredményjelzőn, de aztán egymás után maradtak ki a fehér mezesek dobásai. Mivel a túloldalon ebből építkeztek a győriek, a 7. minutában Anigwe palánk alóli gólja után (8-9) időt kértek a hazaiak. A folytatásban azonban ismét Anigwe jött (8-12), ám faultos kombinációja után előbb Lelik szerzett egy középtávolit, majd Jovanovic egy hármast, így a zöld-fehéreknek kellett a szünet (13-12). A negyed végéig még itt is, ott is született 2-2 pont (15-14).

Minimális előnnyel (15-14) zárta az első negyedet a hazai gárda. A csarnokban parádés a hangulat.

Parádés hangulat

17.45 A DVTK aréna előtti terület már a mérkőzés kezdete előtt jóval izgatott szurkolókkal volt tele.

IMG_7189
Piros-fehér szurkolók a DVTK-aréna előtt

A csarnokban a molinókat helyezték el a szurkolói csoportok.

IMG_7165
Szurkolók az arénában

17.30 A DVTK Hun-Therm csapata ma 18.00-tól, telt ház előtt, az élvonalbeli női kosárlabda bajnokság döntőjének harmadik meccsét játssza a Serco UNI Győr együttese ellen. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó sorozatban a DVTK Hun-Therm 2-0-ra vezet, azok után, hogy múlt héten szerdán, Diósgyőrben 75-62-re nyert, a múlt szombaton Győrben pedig 97-62-es győzelmet aratott. Amennyiben most is sikerülne győznie a piros-fehér együttesnek, akkor történelmük során először aranyérmet szereznek.
A mostani a 87. élvonalbeli magyar bajnokság, amelynek során eddig 85 alkalommal avattak bajnokot (2020-ban nem, mert a koronavírus miatt félbeszakadt a bajnokság). Eddig 17 csapat szerzett aranyérmet, a DVTK Hun-Therm lehet a 18. olyan együttes, amelyik bajnoki címet ünnepelhet.

A DVTK Hun-Therm csapata
Fotó: MW

Portálunk, a boon.hu még az év elején indította útjára az Év sportolója 2023 közönségszavazást, amelynek során négy kategóriában hirdettünk versenyt. A voksolás során a legjobb női sportoló Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE, kenu), a legjobb férfi sportoló Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi TK, triatlon), a legjobb férfi csapat a DVTK Jegesmedvék (jégkorong, Erste Liga) lett, míg a legjobb női csapatnak a DVTK Hun-Therm (kosárlabda, NB I) együttesét választották meg portálunk látogatói. Utóbbi díjat a kosarasok vezetőedzője, Völgyi Péter vette át néhány napja a szerkesztőségünkben.

Völgyi Péter a díjjal
Fotó: F. Kaderják Csilla

Minden jegy elkelt, három nappal a mérkőzés előtt, az összes helyet elvitték a hazai nézők, akikből így 3396 fő lesz a lelátón. Az időközben érkeztét jelző 10 vendégszurkolónak is sikerült még olyan helyet találni, ahonnan megnézhetik a meccset, így 3406 drukker láthatja a helyszínen az összecsapást.

A diósgyőri kosarasok eddig 11-szer voltak érmesek az élvonalbeli bajnokságokban, öt ezüst mellett hat bronz a termés.
2022/23: bronzérem

Mivel a bajnokikra csak négy külföldit lehet nevezni, és a Diósgyőrnek öt légiósa van, valaki sajnos kimarad. Ő ezúttal az ausztrál válogatott Darcee Garbin lesz.

Darcee Garbin (fehérben) nem lép pályára a mostani a meccsen
Fotó: Árvai Károly

A két csapat ebben az évadban eddig ötször játszott egymás ellen, mind az öt alkalommal diósgyőri siker született.
Diósgyőr – Győr meccsek a 2023/24-es évadban
NB I/A, 7. forduló, 2023. december 3. (vasárnap), 17.30 (Miskolc): DVTK Hun-Therm – Serco UNI Győr 97-72 (27-20, 22-13, 23-21, 25-18)
NB I/A, 16. forduló, 2024. március 9. (szombat), 17.00 (Győr): Serco UNI Győr – DVTK Hun-Therm 74-75 (19-24, 21-14, 14-11, 20-26)
Magyar Kupa elődöntő, 2024. március 16. (szombat), 20.00 (Győr): Serco UNI Győr – DVTK Hun-Therm 69-80 (15-20, 13-17, 19-22, 22-21)
NB I/A, döntő, 1. mérkőzés, május 1. (szerda), 18.00 (Miskolc): DVTK Hun-Therm – Serco UNI Győr 75-62 (20-15, 20-17, 19-19, 16-11)
NB I/A, döntő, 2. meccs, május 4. (szombat), 19.30 (Győr): Serco UNI Győr – DVTK Hun-Therm 62-97 (8-18, 18-29, 27-26, 9-24)