2024.05.02. 13:05

Kikaptak az elsőn, javítanának a másodikon

Kosárlabda: NB I/B

Férfi kosárlabda NB I/B, Zöld csoport, döntő, 1. mérkőzés

Dávid Kornél KA – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK    77–70 (19–17, 21–12, 21–14, 16–27)

Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont, 250 néző. V.: Szilágyi, Popgyákunik, Csák.

Phoenix KK: Csák 21/12, Lakatos M. 8/3, Molnár B. 4, Kocsis 15/6, Okoh 6. Csere: Kovács Z. 2, Vaskó 3, Gáspár 3/3, Kiss K. 8/6, Orliczki M. Vezetőedző: Lekli József.

Lekli József: – A csapat végig nagyot küzdött a mérkőzésen. A negyedik negyedben közel is kerültünk az alapszakasz győztes házigazdákhoz, de sajnos már nem tudtunk fordítani. Szeretnénk a hétvégén Tiszaújvárosban a hazai pálya előnyét érvényesíteni.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-0, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia javára.